Dajatev davcne blagajne 2015 pkd

Vodimo trgovino, v kateri beležimo promet, hkrati pa vodimo blagajno. Zelo pogosto želijo kupci dati za kupljeno blago v tuji valuti, predvsem v evrih. Ali je mogoče registrirati na blagajni v drugi valuti?

V sistemu umetnosti. 111 oddelek 3a točka 1 zakona o DDV morajo davčni zavezanci za DDV z vodenjem evidenc z uporabo blagajn natisniti potrdilo ali račun od prodaje in stranki izdati tiskani dokument.

PurosalinPurosalin - Povečajte metabolizem in shujšajte!

V 10. odst. 1 točka 14 Uredbe o tehničnih pogojih, tudi kadar v § 8, odst. 1 točka 14 Uredbe o blagajnah, ki vključuje podatke, ki jih je treba predložiti na davčnem računu, moramo obvezno navesti valuto, v kateri se prodaja, vsaj za celoten znesek bruto prodaje.

Glavna merila in tehnični pogoji, ki jih morajo izdelati blagajne, so v tehničnih pogojih zabeleženi vsaj v oddelku 2 Uredbe.

Tako je pri učenju § 14 odst. 1 te odločbe mora imeti med drugim program za prodajo v sestavi funkcija: omogočiti davčnemu zavezancu, da spremeni ime valute, v kateri je prodaja evidentirana, ali njeno okrajšavo in da vnaprej programira dano spremembo z vnosom trenutka in časa spremembe; shranjevanje datuma in časa začetka vodenja evidenc o prodaji v različnih valutah v fiskalnem pomnilniku in dodatno pretvorba vsote bruto zneska prodaje v tuje valute, rezultat pretvorbe skupaj z menjalnim tečajem in predložitvijo plačila pa mora biti v fiskalnem prejemu vpisan po fiskalnem logotipu z logotipom danih enot ; pretvorbo je treba izvesti z občutljivostjo najmanj 6 decimalnih mest, učinek pretvorbe pa mora biti zaokrožen na dve decimalni mesti.

Specifikacije, ki se uporabljajo za kratico imen tujih valut, so tiste, ki jih uporablja Nacionalna banka Poljske.

Torej, če namerava davčni zavezanec prodati gradivo za položaj potrošnikov, ki plačujejo pristojbino v tuji valuti, potem mora praviloma imeti blagajno, opremljeno z delom, ki bo omogočila menjavo menjalnega tečaja.

Iz obrazcev, ki so bili opisani v dogodku, je mogoče sklepati, da se pristojbina za kupljeno blago ustvari v evrih, nad katerimi bo vrednost prodaje prikazana v zlotah. Predpisi, ki obravnavajo DDV, ne urejajo vprašanja, kakšen menjalni tečaj moramo sprejeti, da znesek PLN pretvorimo v EUR.